下载

累积高度

287 m

技术难度

中等

海拔下降

1,390 m

最高海拔

1,124 m

Trailrank

30

最低海拔

3 m

路线类型

单程
  • 的照片 Uzungöl, Of iniş etabı
  • 的影片 Uzungöl, Of iniş etabı
  • 的影片 Uzungöl, Of iniş etabı
  • 的影片 Uzungöl, Of iniş etabı
  • 的影片 Uzungöl, Of iniş etabı
  • 的照片 Uzungöl, Of iniş etabı

路线点数

352

上传日期

2013年10月30日

记录日期

十月 2013
成为第一个鼓掌的人
分享
-
-
1,124 m
3 m
43.76 km

浏览次数: 3597次 , 下载次数: 8次

邻近 Uzungöl, Trabzon (Türkiye Cumhuriyeti)

Of Uzungöl rotası
Of,Çaykara,Dernekpazarı,Uzungöl

Coğrafi özellik
Çok engebeli dağlık bir bölgedir.Soğanlı ve Kaçkar sıradağları’nın kesistiği noktadadır. Bu bölge aynı zamanda yerkürenin ılıman bölgede bulunan en yaşlı ormanlarına evsahipliği yapmaktadır. Bol yağış ve nisbi ılıman iklimi sayesinde yılın her mevsimide yeşildir. Demirkapı ve Soğanlı dağlarında tesbit edilmiş 60'tan fazla endemik bitki bulunmaktadır. Yabanıl hayvan hayatı açısından da zengin bir çevre içerir. Bu hayvanlardan, bozayı, karaca, vaşak, dağkeçisi türleri bulunmaktadır.Uzungöl Doğal Sit Alanı, Özel Koruma Çevresi ve Tabiat Parkı gibi koruma statülerine sahiptir. Bu göl Alüvyon set gölüne örnektir. (Hava yazın güneşliyken dahi serindir. Buna dikkat edin!)

Rapor
Uzungöl Çaykara kasabasından hemen yukarıda ve deniz seviyesinden yaklaşık 1000 metre yüksekliktedir. Uzungöle giden yol daima solaklı deresinin vadisini takip eder ve yolun etrafında tipik karadeniz iklimine göre bitki örtüsü görülür.Buraya insanlar nasıl ev yapmışlar, nasıl oturuyorlar dedirten en az bir kaç yüz metre yukarıda yamaçlarda küçük köyler (her cami bir köy kabul edersek) yamaçlarda çok sayıda köy ve yol seviyesinden evlere mal taşımak için kullanılan küçük teleferik benzeri çelik halatlı hatlar görürürsünüz.Of-Çaykara arasındaki dağ köyleri yoldan o kadar yüksekte ve o kadar dik dağ yamaçlarlarında yer almaktadır ki, benzerleri sadece yine Trabzon-Rize-Artvin yöresinde olup, Of'un dik köyleri hepsinden daha inatçı gibidir. Uzungölde Bisiklet Kiralama ve tamir bakım hizmeti veriliyor.Gölün etrafında bisiklet sürüşü çok keyifli kamp kurmak isteyenler için ücretli kamp alanı mevcut olup aynı zamanda çadırınızı kurup mangal ateşinizi yakabilirsiniz.Göl kenarı oteller ve restaurantlar konuksever hizmet veriyor.

İklim
Uzungöl, tipik Karadeniz iklimine sahiptir. Yılın her mevsimi bol yağış alır. Yağışlar; kışın kar, yazın yağmur şeklindedir. Yaylalarda, iklimin her türü her an görülebilir. Burada 1998 - 2008 ölçümlerine göre tesbit edilen en düşük sıcaklık -12 C derecedir

Yiyecekler
Şeflerin yeri
Sezgin Restaurant

Konaklama
Gobleç Otel
Sezgin Otel
Göl Kenarında Çadır ve Piknik alanı (ücretli)
Uzungöl
Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlı turistik belde. Sık ormanları ve doğal güzelliği ile iç ve dış turistleri cezbetmektedir. Adını kıyısında bulunduğu gölden alır. Bu göl yamaçlardan düşen kayaların, Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuştur. Uzungöl, Trabzon'a 99 km, Çaykara'ya ise 19 km uzaklıktadır. Türkiye'nin yağmur ormanlarının bulunduğu, Soğanlı ve Kaçkar Sıradağları'nın birleşim yerinde bulunmaktadır. Bu bölge aynı zamanda yerkürenin ılıman bölgede bulunan en yaşlı ormanlarına evsahipliği yapmaktadır. Bol yağış ve nisbi ılıman iklimi sayesinde yılın her mevsimide yeşildir. Demirkapı ve Soğanlı dağlarında tesbit edilmiş 60'tan fazla endemik bitki bulunmaktadır. Yabanıl hayvan hayatı açısından da zengin bir çevre içerir. Bu hayvanlardan, bozayı, karaca, vaşak, dağkeçisi türleri bulunmaktadır. Uzungöl Doğal Sit Alanı, Özel Koruma Çevresi ve Tabiat Parkı gibi koruma statülerine sahiptir. Bu göl Alüvyon set gölüne örnektir.

评论

    您可以这条路线