下载

累积高度

1,125 m

技术难度

中等

海拔下降

2,270 m

最高海拔

1,153 m

Trailrank

27

最低海拔

5 m

路线类型

单程
 • 的照片 Karagöl Borçka Hopa etabı
 • 的影片 Karagöl Borçka Hopa etabı
 • 的影片 Karagöl Borçka Hopa etabı
 • 的影片 Karagöl Borçka Hopa etabı
 • 的照片 Karagöl Borçka Hopa etabı
 • 的照片 Karagöl Borçka Hopa etabı

路线点数

641

上传日期

2013年11月6日

记录日期

十一月 2013
成为第一个鼓掌的人
1条评论
分享
-
-
1,153 m
5 m
57.63 km

浏览次数: 2488次 , 下载次数: 5次

邻近 Atanoğlu, Artvin (Türkiye Cumhuriyeti)

Karagöl Borçka Rotası
Borçka,Cami yolu ,Karagöl

Coğrafi özellik
Orman ve ağaç türleri bakımından Türkiye’nin en zengin yerlerinden biridir. Artvin topraklarının büyük bir bölümü sarp ve geçit vermeyen dağlarla kaplanmış, bu dağlar kimi yerde daralıp kimi yerde de genişleyerek uzanan Çoruh vadisi ile iki bölüme ayrılmıştır. Mevcut yüzey şekillerinden dolayı “ova” olarak nitelendirilebilecek düzlükler görülmezken, yörede “Karagöl” adıyla anılan küçük göllere sıkça rastlanır. Bu göllerin ekseriyeti buzul vadilerin diplerinde oluşmuş müren, buzul ve set gölleridir. Artvin, arazi bakımından genel olarak dağlık olup, il genelinde Arhavi ve Hopa kıyı şeridindeki düzlükler dışında ova mevcut değildir.

Rapor
Artvinin en önemli doğal güzelliklerinden biriolan karagöl tabiat parkı ilan edilmiş olup koruma altına alınmıştır.Kamp yapmak için idealdir, konaklma için 20 yataklı küçük bir işletmede vardır.Doğa fotğrafı çekmeyi düşünürseniz sanırım karagöl iyi bir seçenek olacaktır. Alabalık tutup göl kenarında dolaşabilirsiniz.

İklim
Artvin'de iklim, yeryüzü şekillerinin özellikleri nedeniyle bölgelere göre çeşitlilik göstermektedir. Kıyı kesimlerinde ılık ve yağışlı bir iklim tipi egemendir. Buna karşın, İl'in iç bölgelerine doğru, yüksek kesimlerde kışlar sürekli ve bol karlı, yazlar serin geçer. Çoruh Vadisinin derin tabanında, kıyıya oranla daha az yağışlı, kışları sert olmayan bir iklim tipi vardır.

Yeme-İçme
Karagöl tesisi: Kahvaltıda Yöresel Yayla Ürünleri Sunulur. Öğle ve Akşam Yemeklerinde Yöresel Lezzetler Sunulmaktadır.

Konaklama
Karagöl Tesisi: Dağ Manzarası, Restoran, Bahçe, Göl Kenarı.
Çadır alanı (ücretsiz)

Önemli telefonlar
AMBULANS – 112
POLİS İMDAT- 155
ALO TRAFİK- 154
İTFAİYE -110
JANDARMA İMDAT -156
ORMAN YANGINI İHBAR -177

1条评论

 • 的照片 Kemalist1938

  Kemalist1938 2015年1月20日

  Merhabalar, yapmış olduğunuz paylaşım için teşekkür ediyorum.. İnşallah tanışmak ve turları beraber yapabilmek nasip olur. Borçka`dan selamlar,saygılar ~

您可以这条路线