下载

距离

9.35 km

累积高度

170 m

技术难度

中等

海拔下降

875 m

最高海拔

1,229 m

Trailrank

36

最低海拔

523 m

路线类型

单程
  • 的照片 Kafkasör Artvin iniş etabı
  • 的影片 Kafkasör Artvin iniş etabı
  • 的影片 Kafkasör Artvin iniş etabı
  • 的影片 Kafkasör Artvin iniş etabı
  • 的影片 Kafkasör Artvin iniş etabı
  • 的照片 Kafkasör Artvin iniş etabı

路线点数

312

上传日期

2013年11月6日

记录日期

十一月 2013
成为第一个鼓掌的人
分享
-
-
1,229 m
523 m
9.35 km

浏览次数: 2865次 , 下载次数: 10次

邻近 Artvin, Artvin (Türkiye Cumhuriyeti)

Kafkasör Artvin İniş Etabı
Artvin merkez,Telsiz sok.,Çamlık cad.,Kafkasör sok.,Kafkasör Yolu

Coğrafi özellik
Orman ve ağaç türleri bakımından Türkiye’nin en zengin yerlerinden biridir. Artvin topraklarının büyük bir bölümü sarp ve geçit vermeyen dağlarla kaplanmış, bu dağlar kimi yerde daralıp kimi yerde de genişleyerek uzanan Çoruh vadisi ile iki bölüme ayrılmıştır. Mevcut yüzey şekillerinden dolayı “ova” olarak nitelendirilebilecek düzlükler görülmezken, yörede “Karagöl” adıyla anılan küçük göllere sıkça rastlanır. Bu göllerin ekseriyeti buzul vadilerin diplerinde oluşmuş müren, buzul ve set gölleridir. Artvin, arazi bakımından genel olarak dağlık olup, il genelinde Arhavi ve Hopa kıyı şeridindeki düzlükler dışında ova mevcut değildir.

Rapor
Burada her yıl Temmuz ayında matadorsuz geleneksel boğa güreşleri yapılmaktadır.Zegin bir fauna ve floraya sahip bu yayla şehre uzaklığı yalnızca 10 km.dir.Doğa meraklılarına ve alternatif tatil arayan için güzel bir rota.Kolay bir iniş rotası inişten önce güreş arenasını boğa heykellerini doğayı resmede bilir orman içi yürüyüş parkurlarını kullanabilirsiniz.mevsime göre kayak merkezi olan yaylada kayak yapma imkanınızda var.

İklim
Artvin'de iklim, yeryüzü şekillerinin özellikleri nedeniyle bölgelere göre çeşitlilik göstermektedir. Kıyı kesimlerinde ılık ve yağışlı bir iklim tipi egemendir. Buna karşın, İl'in iç bölgelerine doğru, yüksek kesimlerde kışlar sürekli ve bol karlı, yazlar serin geçer. Çoruh Vadisinin derin tabanında, kıyıya oranla daha az yağışlı, kışları sert olmayan bir iklim tipi vardır.

Yeme İçme
Doğa Restaurant:Yetiştirdikleri ürünlerle; et mangal, kahvaltı gibi yeme içme hizmeti veriyorlar.

Konaklama
Doğa Tesisi:Karavan,Motel,Çadır konaklama imkanı sağlıyor.

Önemli telefonlar
AMBULANS – 112
POLİS İMDAT- 155
ALO TRAFİK- 154
İTFAİYE -110
JANDARMA İMDAT -156
ORMAN YANGINI İHBAR -177

评论

    您可以这条路线