下载

累积高度

405 m

技术难度

中等

海拔下降

1,624 m

最高海拔

1,224 m

Trailrank

29

最低海拔

-4 m

路线类型

单程
  • 的照片 Ayder, Çamlıhemşin, Ardeşen İniş Etabı
  • 的影片 Ayder, Çamlıhemşin, Ardeşen İniş Etabı
  • 的影片 Ayder, Çamlıhemşin, Ardeşen İniş Etabı
  • 的影片 Ayder, Çamlıhemşin, Ardeşen İniş Etabı
  • 的影片 Ayder, Çamlıhemşin, Ardeşen İniş Etabı
  • 的照片 Ayder, Çamlıhemşin, Ardeşen İniş Etabı

路线点数

340

上传日期

2013年11月6日

记录日期

十一月 2013
成为第一个鼓掌的人
分享
-
-
1,224 m
-4 m
41.59 km

浏览次数: 2669次 , 下载次数: 8次

邻近 Ayder, Rize (Türkiye Cumhuriyeti)

Güzergah
Ardeşen,Çamlıhemşin,Ayder

Coğrafi özellik
Çok engebeli ve dağlık bir arazi yapısına sahip olan bölgede akarsular dar ve derin vadiler oluşturmuştur. Bölgenin doğal bitki örtüsü,nemlilik ve yağışın fazla olması sebebi ile gür ormanlardan oluşur.Sahip olduğu ormanlar bakımından Türkiye'nin en zengin bölgesidir.
Alan Rize topraklarının en sarp kısımlarını oluşturmaktadır. Bu alanda Rize’nin en yüksek noktası olan Kaçkar tepesi yer almaktadır.

Rapor
Fırtına deresinin bembeyaz köpük gibi aktığı vadide doğa bir renk cümbüşü içindedir. (Beyaz,sarı,kırmızı,kahverengi ve yeşilin tonları) Olta balıkçılığı rafting ve fotoğrafçılık için mükemmel bir yer olan bölgede sabah çengel boynuzlu dağ keçilerinin geçişini izlemek çok keyiflidir.Sisler vadisi olarakta anılan fırtına vadisinde yaz aylarında ” sis denizlerini” görmek mümkündür.Tarihi taş köprüler sisler vadisinin doğal dokusunu otantik duruşlarıyla taçlandırmıştır.Hayranlık uyandıran bu rota bisikletçiler için hoş süprizlerle doludur.İniş yapılacak bu rotada fotoğraf makinası hazır olmalı tarihi köprüler ve muhteşem coğrafya fotoğraflanmalıdır.Rafting ve bir çok doğa sporunu yapıldığı fırtına vadisi doğa severler için kamp ve birçok aktiviteyi yapabilme imkanı sağlıyor.Bisikletçilerin hafızalarından çıkmayacak bir iniş rotası, ayrılmakta zorlanabilirsiniz.Rafting yapın, konaklayın,ölümsüzleştirin.Araçla çıkış için Kaptan Tesisleri bu hizmeti sunan uygun işletmelerden biri.

İklim
Kış oldukça yağışlı geçer.Yağışlar kar şeklinde olur.İlkbahar kar çiceklerinin ve orman güllerinin açtığı mevsimdir.iklimin en rutubetli olduğu yağışlı ve sisli olduğu dönemdir.

Tarihi yerler
WWWF(Dünya Doğa Koruma Vakfı tarafından belirlenen biyolojik zenginliğiyle acil korunması gerekli Fırtına Vadisi

Yeme-İçme
Kaptan Alabalık Restaurant:Havuzdan balık seçebilirsiniz.Yöresel lezzetler ve kahvaltı servisi sunuyor.
Eylül Cafe&Restaurant:Muhteşem seyir terasında et mangal servisiyle modern bir konsept oluşturmuş.

KONAKLAMA
Kaptan Otel
Sis Otel

评论

    您可以这条路线