Moving time  3小时 9分钟

时间  6小时 41分钟

航迹点数 3671

上传日期 2018年8月9日

记录日期 八月 2018

 • Rating

   
 • 相关资料

   
 • 可循迹程度

   
 • 景色推荐程度

   
-
-
1,354 m
1,034 m
0
6.3
13
25.07 km

浏览次数: 699次 , 下载次数: 18次

邻近 Göreme, Nevşehir (Türkiye)

ZELVE

Paşabağı'ndan sonra Zelve Bölgesine geçiyorum. Bölgede rastladığım en geniş alana yayılmış yerleşim alanı kalıntıları Zelve'dir. Kaya oymaları arasından geçerek düzenlenmiş olan ahşap yürüş yolu takip edilerek bölgeyi tamamen gezmek mümkündür. Yaklaşık bir saatlik zaman diliminde gezebildiğim kadar gezerek bu bölgeden de ayrılıyorum.
Dönüş yolunda Çavuşin ve Göreme'den geçerek parkuru tamamlıyorum. Toz ve topraktan arınarak yine aynı kamp alanına geçiyor ve kampımı tekrar kuruyorum.
Henüz gün ağarmadan yine büyük bir heyecanla uyanmış ve umutsuzca balonları beklemekteydim. Hava yine kapalı ve rüzgar fazla hızlı esiyordu. Hava şartlarının balonların uçması için uygun olmadığı kanaati ağır basıyor ve perçinlenen umutsuzluğum ile manzaraya karşı derin düşünceler arasında kayboluyordum. Gün ağarıyor, güneş ışınları çadırımı yalayıp gidiyordu. Lakin balonlar da herhangi bir hareketlilik olmuyordu. Ne ışık saçan balonlar nede yükselenler vardı. Kahvaltı ve kamp toplama işlemlerinin arkasından pedal yine Kızılçukur istikametine dönüyordu. Yine tepeye çıkarak Devrent istikametine devam eden rotayı yapmayı planlıyordum. Ancak Kızılçukur seyir alanına vardığımda, yamaçtan giden patika o kadar heyecanımı ve iştahımı kabarttı ki, kendimi bu rotaya gitmekten alıkoyamadım.

Patika Kızılçukur boyunca yamaçtan, uçurumun hemen kıyısından devam etmektedir. Zaman zaman bisikleti elimde taşıdığım geçişler olmuştur. Parkur üzerinde görülmeye değer pek çok farklı oluşum ve geçitler mevcuttur. Bir kaç noktada vadi tabanına inen yol ayrımlarına rastladım. Lakin yamaçta aynı düzlemde devam eden patika üzerinde sonuna kadar gitme isteği ile Çavuşin'e kadar devam ediyorum.

View more external

4则评论

 • likya 2018-9-5

  我已使用过这条航迹  View more

  Muhteşem

 • rotaci 2018-9-5

  我已使用过这条航迹  View more

  Baş döndürücü güzellikte bir parkur.

 • 的照片 rotabu

  rotabu 2018-9-5

  我已使用过这条航迹  View more

  Gittim gezdim gördüm.

 • cycleroute3 2018-9-5

  我已使用过这条航迹  View more

  Söz biter parkurlar konuşur.

You can or this trail