路线点数 392

上传日期 2015年1月16日

记录日期 一月 2015

 • 评分

   
 • 相关资料

   
 • 可循迹程度

   
 • 景色推荐程度

   
-
-
1,550 m
907 m
0
11
23
45.22 km

浏览次数: 3033次 , 下载次数: 28次

邻近 Kırıntı, Isparta (Türkiye Cumhuriyeti)

Kovada Gölü
Isparta ili sınırları içerisinde bulunan bir göldür. Eğirdir Gölü'nün fazla sularının bir kanal ile akmasıyla beslenmektedir. Antalya'ya 120 km. mesafede bulunan Kovada Gölü (Antalya-Kovada Gölü arası GPS kaydı), Eğirdir'e 22 km. mesafededir. Çevresinde pek çok bitki örtüsü ve hayvan türü barındırdığı için Milli Park statüsündedir. 6-7 metre derinliklere ulaşan Kovada Gölü’nün uzunluğu 6 kilometre civarında, genişliği ise 3 kilometreyi bulmaktadır.
Kasnak Meşesi Tabiatı Koruma Alanı
Kasnak Meşesi Tabiatı Koruma alanı, Isparta ilinin, Eğirdir İlçesi Yukarı Gökdere Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Yetişmesi için çok zengin bir toprak ve zaman isteyen kasnak meşesi, bu özellikteki toprakları sadece Isparta ve çevresinde ki bölgede bulabildiği görülmektedir.
Isparta, Afyon ve Konya'da yaşama imkanı bulunan kasnak meşesinin, orman olarak bulunduğu tek yer ise Eğirdir ilçesine bağlı Yukarı Gökdere köyündeki 1300 hektarlık alandır.
Bu özelliği ile dünyanın tek kasnak meşesi ormanı olma özelliğini taşıyan bu alan, bilim adamlarınca fidan üretme çalışmalarından şimdiye kadar somut bir gelişme olmaması nedeniyle korunması, genetik özelliğinin sürdürülmesi ve bilimsel araştırma için 1987'de Tabiat Koruma Alanı olarak ilan edildiği bilinmektedir.
ROTA BİLGİSİ
Rota: https://www.dropbox.com/s/q49yasqfye2q2hg/activity_638474268.gpx?dl=0
Parkur Kovada Gölü kıyısında bulunan Kırıntı Köyünden başlamaktadır. Kovada Gölü kıyısında 5-6 kilometrelik kısa bir parkur bulunmaktadır. Bu parkur ile göl manzarası ve pek çok çeşitlilikteki bitki ve hayvan türlerini görebilmek mümkündür. Göl kıyısında ki kısa parkur tamamlanarak Kırıntı Köyü’nden Yukarı Gökdere Köyü’ne doğru devam edilir. Bir süre anayol üzerinde devam eden rota daha sonra meyve bahçeleri arasından ilerlemektedir. Oldukça verimli toprak yapısına sahip olan bölgede, değerli elma, armut, kiraz, kaysı gibi meyveler yetiştirilmektedir. Yukarı Gökdere Köyü Meydanında bakkal ve kıraathane bulunmaktadır. Yukarı Gökdere Köyü içerisinden devam eden parkur, bundan sonra ki bölümde rampa ile devam etmektedir. Farklı türlerde ki ağaç yapısı ile bezenmiş orman içerisinde devam eden rota üzerinde, geriye dönerek bakıldığında, köy ve göl manzarasının eşsiz güzellikleri görülebilmektedir. Tırmanışla devam edilerek koruma altına alınmış olan Kasnak Meşesi Tabiatı Koruma Alanı bölgesine ulaşılır. Çevre gözlemlendiğinde, doğal olarak gelişmiş olan çeşitli yapı ve topluluklarda ki meşe türlerini görmek mümkündür. Rengarenk büyüsü ile akılları baştan alabilecek güzelliktedir. Yol orman içerisinde bir süre daha devam ederek sonrasında patika ile devam etmektedir. Bu alanda ki gezi tamamlandıktan sonra yine Yukarı Gökdere üzerinden Kırıntı Köyüne ulaşılarak parkur tamamlanmaktadır.

更多 external

兴趣点

Ant - 068 Kovada Gölü ve Kasnak Meşeşi Koruma Alanı

Wikiloc
Ant - 068 Kovada Gölü ve Kasnak Meşeşi Koruma Alanı
near Kırıntı, Isparta (Türkiye Cumhuriyeti) by bisikletrotalari
Elevation Profile
Cycling distance: 27.96 mi. - 45 km.

Elevation min: 905 meters max: 1549 meters
Uphill: 814 meters down: 814 meters
Type: Loop
      
Kovada Gölü Isparta ili sınırları içerisinde bulunan bir göldür. Eğirdir Gölü'nün fazla sularının bir kanal ile akmasıyla beslenmektedir. ... read more →

Upload your trail to wikiloc.com →

Kovada Gölü

Kovada Gölü Isparta ili sınırları içerisinde bulunan bir göldür. Eğirdir Gölü'nün fazla sularının bir kanal ile akmasıyla beslenmektedir. Antalya'ya 120 km. mesafede bulunan Kovada Gölü (Antalya-Kovada Gölü arası GPS kaydı), Eğirdir'e 22 km. mesafededir. Çevresinde pek çok bitki örtüsü ve hayvan türü barındırdığı için Milli Park statüsündedir. 6-7 metre derinliklere ulaşan Kovada Gölü’nün uzunluğu 6 kilometre civarında, genişliği ise 3 kilometreyi bulmaktadır.
兴趣点

Kırıntı Köyü

Kırıntı Köyü. Kovada Gölü Kıyısında bulunan küçük bir köydür. Köy halkı çoğunlukla verimli topraklarıyla tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır.
水源

Çardak

Çardak Yukarı Gökdere Köyünden sonra tırmanışın bir kaç km sonrasında yol kenarında bulunan, uzaktan Kovada Gölü ve Gökdere Köyü manzarasına sahip olan bir mekandır.
观鸟点

Kasnak Meşesi Koruma Alanı

Kasnak Meşesi Koruma Alanı Kasnak Meşesi Tabiatı Koruma Alanı Kasnak Meşesi Tabiatı Koruma alanı, Isparta ilinin, Eğirdir İlçesi Yukarı Gökdere Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Yetişmesi için çok zengin bir toprak ve zaman isteyen kasnak meşesi, bu özellikteki toprakları sadece Isparta ve çevresinde ki bölgede bulabildiği görülmektedir. Isparta, Afyon ve Konya'da yaşama imkanı bulunan kasnak meşesinin, orman olarak bulunduğu tek yer ise Eğirdir ilçesine bağlı Yukarı Gökdere köyündeki 1300 hektarlık alandır. Bu özelliği ile dünyanın tek kasnak meşesi ormanı olma özelliğini taşıyan bu alan, bilim adamlarınca fidan üretme çalışmalarından şimdiye kadar somut bir gelişme olmaması nedeniyle korunması, genetik özelliğinin sürdürülmesi ve bilimsel araştırma için 1987'de Tabiat Koruma Alanı olarak ilan edildiği bilinmektedir.

4则评论

 • rotaci 2015-1-16

  我已使用过这条路线  查看更多

  Gidilesi ve görülesi parkurlardan bir tanesi.

 • 的照片 rotabu

  rotabu 2015-1-16

  我已使用过这条路线  查看更多

  Hem doğa hem göl hem de orman. Hepsi bir arada...

 • likya 2015-1-16

  我已使用过这条路线  查看更多

  İlkbahar ve sonbaharda daha keyifli bir rota.

 • cycleroute3 2015-1-16

  我已使用过这条路线  查看更多

  Göl çevresini tamamen gezen bir rota olsa çok daha güzel olurdu.

您可以这条路线