时间  4小时 46分钟

路线点数 2971

上传日期 2014年10月14日

记录日期 十月 2014

 • 评分

   
 • 相关资料

   
 • 可循迹程度

   
 • 景色推荐程度

   
-
-
277 m
-10 m
0
17
34
68.32 km

浏览次数: 5633次 , 下载次数: 124次

邻近 Meltem, Antalya (Türkiye Cumhuriyeti)Ad: Güver keşif


Başlangıç ​​zamanı: 10/12/2014 12:17

Varış zamanı: 10/12/2014 17:03

Mesafe: 68,1 km (04:46)

Hareket süresi: 03:43

Ortalama hız: 14,3 km/h

Ort. hareket hızı: 18,3 km/h

Maks. hız: 45,4 km/h

Minimum rakım: -9 m

Maksimum rakım: 277 m

Yükselme hızı: 346,4 m/h

Alçalma hızı: -688,9 m/h

İrtifa kazancı: 770 m

İrtifa kaybı: -776 m

Yükselme süresi: 02:13

Alçalma süresi: 01:07

Antalya'da günübirlik gidilebilecek, doğası ve görselliği bakımından keyifli ve eğlenceli olan parkurlardan Güver Kanyonuna bir kez daha gidiyoruz. Ant-015 rotamızda Aşağı Karaman Köyünden gittiğimiz Güver Kanyonu Ormanlığına bu kez Meşe Kapısı Piknik Alanından devam ederek Kepez Rampasını tırmanıyor ve Korkuteli ana yoluna dönerek 6-7 km ilerledikten sonra Güver Kanyonu'na giriş yapıyoruz. Çeşitli türlerde ki çam ormanları arasından kanyonun tüm görselliğine ve ihtişamına hakim bir noktada yapılmış olan seyir terasından eşsiz güzelliği seyrediyoruz. Kanyonun derinliğine hakim bir kaç noktada izleme noktası vardır. En son demir korkuluklarla yapılmış terastan sonra tekrar orman içerisine ilerleyen toprak yoldan devam ediyoruz. Bu noktadan sonra yol bir kaç yerde ayrılarak devam etmektedir. Bizim devam ettiğimiz bazı bölümler sadece dağ bisikleti için uygundur. Ancak daha düzgün olan yol ile de devam edildiğinde bir müddet sonra birleşmektedir. Balık çiftliğine devam ederken sol kısımda yaban hayvanı yetiştirme bölümü tel örgülerle kapatılmış ve giriş-çıkış engellenmiştir. Burada sol tarafa ayrılan bir kaç yola keşif amaçlı devam ettiğimizde, ilerde tel örgülerle kesilerek kapatılmış olduğunu görüyoruz. Yine bir müddet devam ettikten sonra sola saparak devam edildiğinde kanyonun dip kısmına ulaşılmakta ve yol orada dere yatağına birleşerek bitmektedir. Ancak bu bölgede çok güzel doğa ve keşif yürüyüşleri yapılabilecek durumdadır. Eğer şanslı gününüzde iseniz bir kaç geyik görme ihtimali dahi bulunmaktadır. Geri dönerek balık çiftliği istikametinden devam edilerek, kısa bir süre tırmandıktan sonra yine kanyonu bir tepeden gören eşsiz manzara ile karşılaşılmaktadır. Zamanın geniş olduğu durumlarda bu bölgede de sol tarafa ayrılarak devam eden yollarda keşif gezileri yapılabilinir. Görselliği bol olan ve oldukça keyif veren bir bölümdür. İlerleyen bölümlerde yolun demirkapı ile kapatılmış olduğu bölgeye ulaşılmaktadır. Bu bölge araç geçişine kapalı olup ancak yürüyüş yada bisikletle geçiş mümkündür. bu noktadan sonra biraz bozulan yol ile birlikte hafif sert bir iniş başlamaktadır. Yer yer oldukça bozulan ve çukurlaşan yolda çok dikkatli olmakta fayda vardır. Ormanlıklar içerisinde yine yollar ayrılarak devam etmektedir. Sol tarafa gidildiğinde Kapuz Göletine ulaşılabilmektedir. Sağa yada düz devam edilerek Doyran Köyü içerisinde ki pazar meydanından Antalya'ya ulaşarak turumuzu tamamlıyoruz.

更多 external

水源

Meşe Kapısı Piknik Alanı

兴趣点

Güver Kanyonu

全景

Seyir Terası

死胡同

Kapalı yol

12则评论

 • adu1905 2014-11-30

  Acayip zor. Yolda vahşi hayvan karşınıza çıkma olasılığı yuksek.yeni baslayanlara önermem.yolda bir kaç kez kayboldum.daire cizme olasılıgınız var. Az daha kayboluyodum:)

 • 的照片 cevatyigit

  cevatyigit 2015-1-20

  我已使用过这条路线  查看更多

  Bol manzaralı keyifli bir rotaydı.

 • rotaci 2015-1-20

  我已使用过这条路线  查看更多

  Her anlamda oldukça keyifli bir rota.

 • likya 2015-1-20

  我已使用过这条路线  查看更多

  Her anıyla maceraya hazır olun.

 • cycleroute3 2015-1-20

  我已使用过这条路线  查看更多

  Defalarca gidilebilecek bir rota.

 • 的照片 rotabu

  rotabu 2015-1-20

  我已使用过这条路线  查看更多

  Kanyon, doğa, orman, yaban hayatı hepsi bir arada...

 • cycleroute3 2015-2-4

  Web sayfasından bilgilere ulaşılabiliyor...

 • gkn 2015-5-23

  Rotayı telefonda çalıştıramadım. Yapan varsa yardımcı olabilir mi

 • 的照片 hyperbiker

  hyperbiker 2015-10-14

  mükemmel bir rota.gps şart çıkmaz yollarla karşılaşabilirsiniz.Ben biraz şanssızdım ön lastiğim patladı balık çiftliğinden Doyran köyüne kadar yürümek zorunda kaldık :(.İlk acemiliğimiz oldu dedik.Tam ekipmanla kısa zamanda tekrar ordayız ;)

 • 的照片 maceraturlari

  maceraturlari 2015-10-14

  Hem tebrik ederim, hem geçmiş olsun dileklerimi iletirim. Yama takımınızın olmaması büyük şanssızlık olmuş.

 • yasinblm 2018-4-9

  Rota kesinlikle harika. Bonus olarak geyikte gördük:))

 • Altug Gul 2020-6-22

  我已使用过这条路线  查看更多

  Muhteşem bir gün ve deneyim idi. Acemi yada kondisyonu zayıf olanlara önermem. Çok fazla iniş, çıkışlar ve her an kaybolma ihtimali var. Rotayı iyice sindirip gps'den de sıklıkla doğruluğunu teyit etmek gerekir. Fakat değer mi? hemde sonuna kadar...
  Ben rota ile ilgili kendi yaşadığım sorunlarla ilgili ufak 3 ekleme yapmak istiyorum.
  1. Açıklamalarda Güver uçurumundaki teraslardan daha düzgüncene olan toprak yol dere istikametinde takip edilecek gibi bir çıkarımda bulunulabiliyor. Bu yanlış. Ben o yolu takip ettim ve ileride yol bitti ve kayboldum. Sık çalılar ve ağaçlar yüzünden de sıkıntı yaşadım. O gün çok geç kalınca geri döndüm. Sonra haritayı iyice inceleyip hatayı farkedip 2. defa tekrar gittim.
  Doğrusu; teraslardan geriye, geldiğiniz yöne doğru biraz dönüp Balık çiftliğine giden yolu bulmak ve onu takip etmek gerekiyor. O yola ulaşan birkaç ara yol var. Biz aralardan geçerek asfaltı bulunca devam ettik. Zaten çiftliği gösteren tabelalar da çok. Burada kaybolmazsınız, en çok biraz geri dönersiniz ama kritik nokta çiftliğe giden yolu bulduğunuzdan emin olmak.
  2. Çiftlik kanyonun en dibinde. Buradan dereyi geçen bir köprü var. O köprüyü geçip soldan devam ettiğinizde birkaç yol ayrımı çıkıyor. "Demir kapı var, yol kapalı" tabelası olan yolu takip etmelisiniz. Demir kapıdan bisikletle kolaylıkla geçilebiliyor.
  3. İleride yol birkaç kere ayrılıyor o yüzden tarif etmek zor. Haritayı dikkatli takip etmek lazım. Ama anafikir olarak önce dereye paralel gidiyorsunuz. Sonra sağınızdaki tepenin ucuna kadar çıkıp sağa kıvrılıyorsunuz. Buradaki en önemli nokta, yön tabelasının olduğu 3 e ayrılan bir kavşak. Burada biz önce ileride şehri görünce ona doğru olan Palamut Düzü istikametine gittik fakat ileride yol geriye yani Güver uçurumuna doğru dönmeye başladı, bizde geri döndük. Tabelada Gökçam istikametine yine demir kapıdan geçerek devam etmek gerekiyor. 2. demir kapı yani...
  Son olarak da biz Doyran'a değil Aşağı karaman'a doğru döndük. Aşağıda çaya ulaşınca 1-2 km kadar sola doğru patikadan devam edince sulama kanallarının altından geçilebiliyor ve derenin sığ olduğu yerden de karşıya geçilebiliyor.

您可以这条路线