-
-
231 m
4 m
0
4.1
8.2
16.43 km

浏览次数: 2880次 , 下载次数: 30次

邻近 Uskumruköy, İstanbul (Türkiye Cumhuriyeti)

Uskumrukoy ile Kisirkaya arasi orman ici yol. Yagmur sonrasi ufak su birikintileri ve camurlu basit tirmanislar mevcut. Kuru oldugu donemlerde binek otomobille de (cok cukurlu degil) gidilebilecek bir yol.

Üçüncü Köprü inşaatı içinden geçiyor (inşaat bitince ne olur bilemiyorum), eski bir madenin etrafından dolaşıyor ve Kisirkaya yakinindan sahil yoluna çıkan bu rota, maden şirketinin yanındaki kumsalda son buluyor.

Bu sefer fotoğraf çekmedik, ancak Uskumruköy ile Gümüşdere arasındaki rotamızdaki fotoğraflara bakabilirsiniz, rotanın bir kısmı ortak.

English: Road through the forest from Uskumrukoy to Kisirkaya. Rain creates small ponds and muddy (but easy) slopes. In dry weathers the road is suitable (not so many potholes) for onroad cars.

This route goes through the construction of the third bridge (actually goes through the highway connecting to the bridge, so this route may be unavaible in a couple of years.), circles around an abondoned pit mine. After reaching Kisirkaya the route goes along the shore and ends in a beach near a mine.

This time we didn't shoot any photos, however you can see photos in another route named "Uskumrukoy Gumusdere", some parts of the route are shared with this one.

2则评论

  • GoMench 2014-11-8

    我已使用过这条路线  查看更多

    Paylasim icin tesekkurler

  • Hasan Ozturk 2019-9-27

    Motosiklet ile mi yaptınız yoksa araba mı?

您可以这条路线