时间  4小时 32分钟

航迹点数 269

上传日期 2017年5月21日

记录日期 五月 2017

-
-
610 m
345 m
0
1.8
3.7
7.38 km

浏览次数: 3121次 , 下载次数: 82次

邻近 Bahçedere, Çanakkale (Türkiye)

Rehber Zülkif Bozbek KAGEZ Argun Baydan
Parkurun sadece GİDİŞ kısmı kaydedilmiştr. Mesafe gidiş dönüş toplamda 14 km dir

Başlangıç ​​zamanı: 05/20/2017 09:29

Varış zamanı: 05/20/2017 14:02

Mesafe: 7,4 km (04:32)

Hareket süresi: 00:43

Ortalama hız: 1,62 km/h

Ort. hareket hızı: 10,09 km/h

Maks. hız: 35,42km/h

Minimum rakım: 344 m

Maksimum rakım: 609 m

Yükselme hızı: 120,7 m/h

Alçalma hızı: -348,6 m/h

İrtifa kazancı: 405 m

İrtifa kaybı: -376 m

Yükselme süresi: 03:21

Alçalma süresi: 01:04

View more external

Waypoint

parkur başı

parkur başı
Waypoint

Sulama goleti

sulama göleti
Waypoint

cesme

Waypoint

kayalık bolge

kayalık bölge
Waypoint

mihli Kanyonu deresi

mihli kanyonu deresi

2则评论

 • 的照片 Argun

  Argun 2017-5-24

  İnsanı büyüleyen doğal güzellikleriyle birçok efsaneye ve mite konu olan Türkiye'nin cennet köşesi Kazdağı (Kazdagi ida) Çanakkale iline yaklaşık 90 Km mesafede olup Balıkesir ili Edremit ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. 1774 m yüksekliğindeki Kazdağı (Kazdagi ida) Edremit Körfezi'nin üstünde oldukça geniş bir alana yayılmıştır. Antik çağlarda ida dağı olarak anılan Kazdağı (Kazdagi) Ege Bölgesi'yle Marmara Bölgesi'ni biribirinden ayıran Biga Yarımadası'nın en yüksek dağıdır. Kazdağı (Kazdagi ida); akarsular Bitki örtüsü (flora) ve havan varlığı (fauna) açısından Türkiyen'nin en zengin bölgelerinden biridir. Kazdağı (Kazdagi ida) üzerindeki kuzey – güney istikametinde uzanan derin vadi ve kanyonlar bu zenginliğin en önemli kaynaklarındandır. Kazdağı'nı (Kazdagi) saran ormanlar tüm bölge için muazzam bir Oksijen kaynağıdır.

 • 的照片 Argun

  Argun 2017-5-24

  Kazdaği (Kazdagi ida) birçok önemli edebiyat eserine efsanelere ve mitlere konu olmuş bir bölgedir. Türk edebiyatında önemli bir yeri olan Halikarnas Balıkçısı'nın bazı eserlerinde Kazdağı (Kazdagi İda Dağı) ismi birçok sefer bahsedilir. Kazdağı (Kazdagi İda Dağı) isminin nasıl ortaya çıktığı; bir iftira sonucunda kazlarla beraber İda Dağı'nda bırakılan dünyalar güzeli Sarı Kız ile Babası arasında geçen efsanevi hikayede anlatılır. Dünya Edebiyatı'na damgasını vurmuş Homeros'un ilyada Destanı'ndaki efsanevi Truva Savaşı'ında Kazdağı'nın (Kazdagi ida) yeri aşağıdaki gibi bahsedilmektedir:
  Olympos Dağı'ndaki Kral Peleus ile Deniz perisi Thetis'in evlenme merasimine davet edilmeyen nifak tanrıçası Eris intikam almak için düğün gecesi yemek yenilen masaya ‘en güzele' diye yazan Altın bir elmayı bırakıverir. Bunun üzerine çıkan huzursuzluk sonucunda Tanrıların Tanrısı Zeus seçimin Afrodit Hera ve Athena arasında yapılmasına karar verir. Bu huzusuzluğu Olympos'tan ve Tanrılar'dan uzaklaştırmak isteyen Zeus ‘Gidin' diye gürler ve ‘Irmakları bol İda dağına orada Paris adında Troya'lı bir prens yaşamaktadır. Bu işlerden en iyi anlayan odur' der. Böylelikle efsaneye göre tarihteki ilk güzellik yarışması Kazdağı'nda (Kazdagi ida) gerçekleştirilir.
  Kazdağı'nda (Kazdagi ida) yaşayan Truva Kralı Priamos'un oğlu Paris'in hakem olduğu yarışmada; Hera Athena ve Afrodit en güzel seçilebilmek için Paris'e teklif ettikleri hediyelerle tarihteki ilk rüşvet olayına da vesile olmuşlardır. Dünya'nın en güzel kadını ‘Helen' nin aşkını teklif eden Afrodit yarışmayı kazanmış ama Paris ve Truva Şehri bu duruma sinirlenen Hera ve Athena'nın lanetini üzerine almıştır. Efsaneye göre Olympos'taki tanrılar Truva Savaşı'nı Kazdağı'ndan (Kazdagi ida) izlemişlerdir. Mitolojiye göre Zeus Kazdağı'nda (Kazdagi ida) doğmuştur.

You can or this trail