下载

累积高度

403 m

技术难度

中等

海拔下降

407 m

最高海拔

1,345 m

Trailrank

83 5

最低海拔

1,165 m

路线类型

单程

移动时间

4小时 15分钟

时间

5小时 4分钟

路线点数

4003

上传日期

2019年11月30日

记录日期

十一月 2019
 • 评分

   
 • 相关资料

   
 • 可循迹程度

   
 • 景色推荐程度

   
成为第一个鼓掌的人
2则评论
 
分享
-
-
1,345 m
1,165 m
16.78 km

浏览次数: 974次 , 下载次数: 32次

邻近 Hanyatak, Sakarya (Türkiye)

ACELLE YAYLASI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
30 KASIM 2019 CUMARTESİ
GEZLEN YAYLALAR
* Acelle * Çardacık * Karagöl * Albanlar * Kayıp Yayla * Acelle
ULAŞIM : Şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Akyazı İlçesinin 35-40 km. güneyinde yer alır. Acelle yaylasına ulaşım stabilize yoldan her tür kara taşıtı ile yapılabilmektedir. Yaylaya üç değişik güzergâhtan ulaşılabilmektedir. Birinci yol Beldibi, Boztepe, Çatalkaya üzerinden gider. İkinci yol Taşburun - Ballıkaya-Taşyatak - Hasyatak köyleri üzerinden çalışır. Üçüncü yol ise Taşburun-Ballıkaya-Taşyatak-Yanık yaylası güzergâhıdır. Bu yolların üçünün de az bir kısmı asfalttır. İlçe merkezinden yaylaya ulaşma süresi yaklaşık olarak 60 dakikadır. Yayla üç ayrı köy tarafından (Taşyatak-Hasyatak-Boztepe) ortaklaşa kullanılmaktadır. Şehir merkezine 70 km. uzaklıktadır.

Acelle Yaylası geniş yapraklı ve iğne yapraklı ağaçlardan oluşan bir bitki örtüsüne sahiptir. Ayrıca orman içlerinde orman gülü ve şimşirden oluşan bodur ağaçlarda mevcuttur. Kanlıca, kuzugöbeği gibi yer mantarları ve ağaç mantarları bulunur. Yaylanın tam ortasından Enişte Deresi geçmektedir. Bu dere üzerinde halk tabiriyle “Büyük Deniz” denilen 60-70 m uzunluğunda 3-4 m genişliğinde, derinliği tam olarak bilinemeyen doğal yollarla kaya kütleleri arasında oluşmuş bir su birikintisi mevcuttur. Enişte Deresi’nin yatak genişliği düz alanlarda 8-10 metreyi, kayalık arazilerde ise yer yer 2 metreyi bulur.

更多 external

Acelle Göleti

ACELLE GÖLETİ : Geniş yapraklı ve iğne yapraklı ağaçlardan oluşan bir bitki örtüsüne sahiptir. Ayrıca orman içlerinde orman gülü ve şimşirden oluşan bodur ağaçlarda mevcuttur. Kanlıca, kuzugöbeği gibi yer mantarları ve ağaç mantarları bulunur. Yaylanın tam ortasından Enişte Deresi geçmektedir. Bu dere üzerinde halk tabiriyle “Büyük Deniz” denilen 60-70 m uzunluğunda 3-4 m genişliğinde, derinliği tam olarak bilinemeyen doğal yollarla kaya kütleleri arasında oluşmuş bir su birikintisi mevcuttur. Enişte Deresi’nin yatak genişliği düz alanlarda 8-10 metreyi, kayalık arazilerde ise yer yer 2 metreyi bulur.
照片

Acelle Yaylası

照片

Ev

Göl

Göl

照片

Photo

照片

Acelle Yaylası 1250 m

ACELLE YAYLASI : Yayla sizi girişte düzenli, temiz ve bakımlı yayla evleri ile karşılıyor. Oldukça büyük bir yayla. Yaylanın batısında bulunan gölet evlerden uzak olduğu için daha sakin ve kamp için uygun. Ağaçlık olan yerlerde düzlük bulmak zor olsa da imkansız değil, biraz keşif yapmak iyi olur. Açık alanlarda ise düzlükler var ama tente yoksa yaz aylarında güneş sıkıntı olabilir. Haziran sonu yolunuz düşerse Dağ Çileği toplama şansınız olabilir. Genelde geniş yapraklı olmak üzere iğne yapraklı ağaçlarla çevrili. Enişte Deresi yayladan geçiyor ve yayladaki yapay gölet ile buluşuyor. Haftasonları oluşan yoğunluğa rağmen oldukça temiz olduğunu söyleyebiliriz.
照片

ÇARDACIK Yaylası

ÇARDACIK YAYLASI : Acelle ve Karagöl yaylalarının ortasında bir yayla sessizlik arayanlar için bulunmaz bir yer.
水源

Çeşme

照片

Manzara

露营

Kamp yeri

照片

Karagöl Yaylası iniş

Karagöl

Karagöl Yaylası - Sakarya Etrafı tamamen çam, kayın, köknar ve meşe ağaçları ile kaplı olan Karagöl Yaylası, 567 hektar genişliğindeki alanıyla, bol oksijenli havası ve soğuk içme sularıyla doğal bir tedavi merkezidir.
照片

Sarıcam ve Karagöl

照片

Çeşme

照片

Photo

信息点

Yol

照片

Çeşme

照片

Albanlar Yaylası

照片

Mola

照片

Kamp

照片

Patika

照片

Çiçek

照片

Ova

照片

Photo

照片

Kamp

照片

Acelle Yaylası

照片

Photo

照片

Dere

照片

Photo

2则评论

 • 的照片 KAMPTREK

  KAMPTREK 2020年11月2日

  我已使用过这条路线  查看更多

  Çok güzel bir etkinlikti.
  Emeği geçen herkese Teşekkürler.

 • 的照片 mel6677

  mel6677 2020年11月2日

  我已使用过这条路线  查看更多

  Teşekkürler Erol Hoca.
  Doğada olmak güzel.

您可以这条路线