时间  5小时 5分钟

路线点数 3308

上传日期 2017年11月4日

记录日期 十一月 2017

 • 评分

   
 • 相关资料

   
 • 可循迹程度

   
 • 景色推荐程度

   
-
-
1,290 m
1,146 m
0
4.8
9.6
19.16 km

浏览次数: 1776次 , 下载次数: 46次

邻近 Kılavuzlar, Bolu (Türkiye)

Yeşilin ve mavinin her tonunu barındıran Sakarya, özellikle yayla turizmi ile öne çıkan bir şehirdir. Sakarya gezilecek yerler listesinde oldukça fazla sayıda yayla bulunmaktadır.

Özellikle İstanbul'a ve diğer çevre illerine oldukça yakın olması nedeniyle yerli turistler tarafından tercih edilen Sakarya, iyi korunmuş doğası ile yayla turizminin merkezlerinden biri haline gelmiştir. Yürüyüş parkurları, kamp alanları, göl ve ırmaklarla beraber 30'un üzerindeki yayla, doğa severler için Sakarya'da gezilecek yerlerin cazibesini kanıtlıyor.

Dört mevsim ilgi çeken yaylalar, özellikle bahar ve yaz döneminde serin bir doğanın içerisine girmek isteyenlerin akınına uğruyor. Kış döneminde ise karla kaplanan bazı yaylalar, hem fotoğrafçılar hem de kışın doğa yürüyüşü yapmayı sevenler için iyi bir alternatif oluşturuyor.

Karagöl Yaylası - Sakarya
Etrafı tamamen çam, kayın, köknar ve meşe ağaçları ile kaplı olan Karagöl Yaylası, 567 hektar genişliğindeki alanıyla, bol oksijenli havası ve soğuk içme sularıyla doğal bir tedavi merkezidir.

更多 external

全景

1 Albanlar

Hacilar göleti

露营

Sultanpinar Yaylasi

Sultanpınar Yaylası Adapazarı Akyazı üzerinden ulaşılan bir yayladır. Yayla 1200 metre yüksekliktedir. Çevresinde de bolca bulunan yaylalarla birlikte bir plato görünümündedir. Yaylanın alt sınırlarında karışık orman, üst sınırlarda ise köknar ormanı bulunmaktadır. Sultanpınar Yaylası orman ile çevrili geniş ve düzlük bir alanda olup oldukça yeşil ve huzur verici bir ortam sunmaktadır.

Sultanpinar Goleti

露营

sultanpinar 2

照片

Photo

Cesme
照片

Kayaliklar

露营

Acelle

Acelle Yaylası geniş yapraklı ve iğne yapraklı ağaçlardan oluşan bir bitki örtüsüne sahiptir. Ayrıca orman içlerinde orman gülü ve şimşirden oluşan bodur ağaçlarda mevcuttur. Kanlıca, kuzugöbeği gibi yer mantarları ve ağaç mantarları bulunur. Yaylanın tam ortasından Enişte Deresi geçmektedir. Bu dere üzerinde halk tabiriyle “Büyük Deniz” denilen 60-70 m uzunluğunda 3-4 m genişliğinde, derinliği tam olarak bilinemeyen doğal yollarla kaya kütleleri arasında oluşmuş bir su birikintisi mevcuttur. Enişte Deresi’nin yatak genişliği düz alanlarda 8-10 metreyi, kayalık arazilerde ise yer yer 2 metreyi bulur.
照片

sonbahar

照片

patika

照片

ova

露营

Kamp Yapılabilir

karagol

Etrafı tamamen çam, kayın, köknar ve meşe ağaçları ile kaplı olan Karagöl Yaylası, 567 hektar genişliğindeki alanıyla, bol oksijenli havası ve soğuk içme sularıyla doğal bir tedavi merkezidir. Sakarya’nın Taraklı ilçesinde bulunan Karagöl Yaylası, doğaseverlerin ve hafta sonu gezecek yer arayanların listelerinde bulunması gereken bir bölge. Taraklı’yı gezerken elbette ki, Safranbolu’dakileri andıran evleri ve tarihi yapılarıyla sizi eskilere götüren Taraklı ilçesiyle birlikte plan yapmanızda fayda var. Taraklı’da keyifli bir gezi yapacağınızdan şüpheniz olmasın. İlçe gezisine ilişkin detayları ayrıca yazacağız. Kısaca değinirsek, merkezdeki eski güzel evlere girin, şehir merkezini yürüyerek gezin, özellikle şimşirden yapılma tahta kaşıklardan alın, çarşıda ara sokakta yer alan küçük lokantadan gözleme, keşkek, mantı, hangisini canınız çekerse yiyin, yöresel ürünlerden mutlaka satın alın. Taraklı insanı gerçekten çok güler yüzlü. Bu kadar yakın ilgi gösteren insanları turistik mekanlarda pek göremezsiniz.
照片

Karagol bitiş

13则评论

 • 的照片 erolgeygel

  erolgeygel 2017-12-4

  Süper bir parkur. Beş yıldız

 • 的照片 KAMPTREK

  KAMPTREK 2020-11-2

  我已使用过这条路线  查看更多

  Yeşilin ve mavinin her tonunu barındıran Sakarya, özellikle yayla turizmi ile öne çıkan bir şehirdir. Sakarya gezilecek yerler listesinde oldukça fazla sayıda yayla bulunmaktadır.

 • 的照片 mel6677

  mel6677 2020-11-2

  我已使用过这条路线  查看更多

  Teşekkürler Erol Hoca.
  Doğada olmak güzel.

 • 的照片 Sencer Selman

  Sencer Selman 2020-12-8

  Ben çok zevk aldım görülmesi gereken rotalardan biri

 • 的照片 İbrahim Yelmen

  İbrahim Yelmen 2020-12-8

  Süper 👏🏻👏🏻👏🏻

 • 的照片 Ayla Çalışkan

  Ayla Çalışkan 2020-12-8

  Güzel parkur

 • 的照片 Sait Yiğit

  Sait Yiğit 2020-12-8

  Güzel Rota

 • 的照片 ConkerMert

  ConkerMert 2020-12-8

  Umarım tekrar açılır bu rotayı gerçekleştirmek isterim

 • 的照片 Çiğdem Sal

  Çiğdem Sal 2020-12-8

  Tatmin edici bir rota olmuş , tavsiye ediyorum

 • 的照片 Saffet Sal

  Saffet Sal 2020-12-8

  Güzel yer güzel rota

 • 的照片 Saffet Sal

  Saffet Sal 2020-12-8

  我已使用过这条路线  查看更多

  Güzel yer güzel rota

 • 的照片 mdurust

  mdurust 2020-12-9

  我已使用过这条路线  查看更多

  Bölgedeki yayla ve göllerin neredeyse tamamını görebileceğiniz bir rota, yürümesi de zor değil.

 • 的照片 mahmutayan

  mahmutayan 2020-12-9

  我已使用过这条路线  查看更多

  Yürümekten keyif alacağınız güzel bir parkur

您可以这条路线