• Photo of Photo
  • Photo of Photo
  • Photo of Photo
  • Photo of Photo
  • Photo of Photo
  • Photo of Photo

Moving time  21 minutes

Time  30 minutes

Coordinates 1143

Uploaded 2018年10月30日

Recorded 十月 2018

-
-
325 m
174 m
0
4.5
9.0
18.04 km

Viewed 82 times, downloaded 2 times

near Ulus, Bartın (Türkiye)

Ulukaya Şelalesi Bartın ilimizin Ulus ilçesine 17 km uzaklıktaki Ulukaya Köyün'ndedir. Sarfanbolu-Bartın yolu üzerinde Abdipaşa Beldesi'nden sağa Ulus ilçemize ayrılan yolu takip ederek ulaşabilirsiniz. Yolunuz Ulus İlçemizden geçeceği için buradan her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bartın’a Ulaşım:

Karayolu: Bartın İlinin toplam karayolu uzunluğu 281 km olup, bunun 142 km’si devlet yolları, 139 km’si de il yolları ağında yer alır. İlde otoyol yoktur. Bartın’ın şehirlerarası ulaşımını sağlayan karayolu; batıda Çaycuma-Devrek (Zonguldak) – Mengen-Yeniçağa (Bolu), güneyde de Safranbolu (Karabük)-Gerede (Bolu) üzerinden E-80 Otoyolu ile E-5 Devlet yoluna ulaşmaktadır. Doğuda Cide (Kastamonu), güneyde de yine Safranbolu (Karabük) üzerinden Orta ve Doğu Karadeniz ve İç Anadolu’ya açılmaktadır.

Havayolu: Bartın’a en yakın havalimanı, 38 km uzaklıktaki Saltukova (Zonguldak) Havalimanı’dır. Havaalanı 2009 Temmuz ayı itibarı ile faaliyete geçmiştir.

Demiryolu: Bartın İli sınırları içinde demiryolu ağı bulunmamaktadır. Bartın’a demiryolu ile ulaşım, İl merkezine 38 km uzaklıktaki Saltukova Tren İstasyonu ile sağlanmaktadır.

NELER YAPABİLİRSİNİZ?
-Ulukaya Şelalesini ve kanyonunu gezebilirsiniz. -Uluçay kenarında bulunan mesire alanında piknik yapabilirsiniz. -Ulukaya Köyünden organik ürünler satın alabilirsiniz. -Ulus ilçemizde bulunan Hasan Dede Camiini ve türbesini ziyaret edebilirsiniz. -Küre Dağlarının muhteşem güzelliğinde treking yapabilir, bol bol fotoraf çekebilirsiniz.

View more external

Comments

    You can or this trail